Sám sobě hrdinou

Sdílej na Google+

Mnoho lidí si v dnešní době myslí, že úspěch přináší pouze štěstí, peníze, nebo kontakty. Avšak málokdo si uvědomuje, že abychom dosáhli aspoň jednoho, je to především práce na nás samotných, která určuje naši budoucnost a příklon osudu tam, kde bychom to rádi očekávali. 

Máme často pocit, že je k nám osud nespravedlivý, že žijeme těžký život, že se nám vyhýbá radost a klid. A přitom zapomínáme právě za tyto chvíle poděkovat. Chvíle, kdy jsme na dně, kdy máme pocit, že to nejde dál. To jsou právě v našich životech přesně ty okamžiky, které nám dávají možnost. 

Možnost nalézt sami sebe, naši sílu a schopnosti, které se v nás ukrývají. Žádný superhrdina se nestane hrdinou jen tak, z legrace. Většinou jsou to lidé, kteří si prošli více prohrami, než kdokoliv jiný. Tolikrát spadli na zem, až se zdálo, že nevstanou. A co je odlišuje od ostatních. 

Čím to, že se stali těmi, kteří vždy čelí zlu v první linii? Nevzdali se. Našli sílu a světlo někde uvnitř sebe momentě, kdy se to zdálo takřka nemožné. A nejlepší je na tom jedna věc. Tu možnost dostává každý z nás. Každý z nás má nesčetně příležitostí stát se pomyslným hrdinou a porvat se s tím zlým protivníkem, který tyranizuje ostatní. Náš svět je ale přeci jen založen na trochu jiných pravidlech a tak onen padouch není nikým zvnějšku. 

V životech dostáváme hlavně možnost bojovat jen sami se sebou. A jsou to zejména chvíle, kdy jsme nejslabší, nebo se tak aspoň cítíme. To jsou momenty, kdy dostáváme možnost zazářit a pozvednout svůj štít. A každá bitva, kterou svedeme, nás posiluje. A čím jsme silnější, tím více klestíme cestu pro naše štěstí, pro náš úspěch a spokojenost. A čím více trnů odsekáváme svým mečem, tím více odhalujeme obraz sami sebe.


Sdílej na Google+

eMozek.cz - Objevte svůj pravý potenciál!

    Komentář na Bloggeru
    Komentář na Facebooku

0 komentářů:

Okomentovat