5 ranních praktických rituálů, které vás udrží plně produktivní celý den

Sdílej na Google+
Zdroj: Pixabay.com
Většina z nás pracuje přes týden dlouhé hodiny: 40, 50 nebo dokonce 60 hodin každý týden. Ale šance je, že se neustále necháváme přes den rušit věcmi jako je on-line zábava, svačina nebo dokonce špatně navržené řízení času, velmi, velmi veliká. A jak potom chceme mít 150% výsledky každý den, každou hodinu?


Zde je 5 praktických kroků, které můžete začít používat každé ráno, abyste mohli zoptimalizovat váš časový harmonogram v práci a zároveň abyste si udrželi plné nasazení (vaší produktivitu) po celý den: 

7 minut cvičení. 

JJ, ne 10 minut, ale 7. A že jen sedm minut?! Je to dostatečně dlouhá doba na to, aby to nenarušilo celou vaší ranní rutinu a zároveň dostatečně dlouhá doba na to, abyste setřásli veškeré zbytkové netečnosti z noci - včetně extra sklenky vína. Existuje celá řada fitness cvičení, které můžete ráno v 7minutovce dělat. Tu variantu, která mě osobně nadchla, se jmenuje "7minutový workout" (a jo, je na to i aplikace - stáhnete z Google Play). Za oněch 7 minut stihnete procvičit všechny hlavní svaly ve 12 cvičeních. 

Začněte váš den zeleně. 

Tak určitě, každý ví, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne, nemám pravdu? A je jednoduché si ráno dát chleba se šunkou, smažená vajíčka, müsli s jogurtem, kroasán s kakaem, atd. Každý má své oblíbené. Všechny tyto varianty sou dobrou volbou - jednou za čas. Budete hodně v šoku, co s vámi po ránu může udělat čerstvý smoothie (smůtý). 

A zdravé čerstvé ovocné/zeleninové šťávy po ránu se dají ráno připravit rychleji než rozkrojená houska s namazaným sýrem. Jde to rychle a snadno, rozmixuji (asi minutu): jedno jablko, jeden banán, jeden pomeranč, hrst špenátu, půl okurky, jakýkoli džus nebo kokosová voda co je po ruce, několik kostek ledu a nějaké lněné semínko. Je to levné, snadné a dobíjející. Těch variant na smoothies je nekonečně mnoho. Recepty na smoothies naleznete kupříkladu ZDE

Vyberte ráno 3 úkoly, které ten den uděláte. 

Vím, že každý z nás je přehlcen nejen v práci úkoly a věcmi, které musíme každý den zvládat. Nicméně i zde platí pravidlo: "Vše má svůj čas." V prvé řadě rozdělte si Váš den na 12 hodin a 12 hodin. Rozhodněte se, které ze všech úkolů (3 z nich) chcete dokončit v následujících 12 hodinách, tak, abyste se cítili, že váš den byl úspěšný. Samozřejmě nebude každý den epický a heroicky úspěšný. Nicméně strategický přístup k úkolům vám pomůže, abyste ten balvan všech úkolů snadno váleli před sebou, a to s úspěchy na cestě. 

Vytvořte si pro tyto 3 prioritní úkoly i čas ve vašem diáři. 

Jeden z nejčastějších chyb, který lidí dělají, je, že si své úkoly v kalendáři nespojí i s časovým harmonogramem - udělejte to! Vytvořte si "efektivní seznam vašich projektů". Zjistil jsem, že lidé, kteří si osvojili tuto dovednost - spojit konkrétní úkol s přesně daným časem v diáři, jsou daleko efektivnější a úspěšnější, co se týče plnění úkolů včas, než ostatní. 

Je to jednoduché: pro každou velkou věc ve vašem kalendáři si označte přesný časový úsek v diáři, co si myslíte, že daný úkol zabere PLUS přidejte 33% času navíc rezervy, abyste byli jistí, že úkol 110% splníte. Udělejte to. Pokud Vám čas zbyde, je to vaše plus, pokud chybí, nic už neuděláte. Plánujte i s časovou rezervou. 

Pokud je daný úkol na více dnů nebo je navázán na další úkoly, okamžitě si uvědomíte návaznosti, v případě, že vás zrovna něco rozptýlí. Rozdělte si jednoduše úkol do bloků, které víte, že zvládnete naráz. Jeden blok si naplánujte a druhý nebo třetí bude ten, kterým úkol splníte. 

Dobijte se po obědě. 

Vezměte si 15 minut oddechu hned po obědě, abyste si opět nabili sil a mohli se zaměřit na druhou polovinu dne - na dalších 12 hodin. Můžete použít k odpočinku i meditaci - nazývám to "profesionální meditací". Odejděte od vašeho počítače, jděte ven z kanceláře, sedněte si do v konferenční místnosti a přemýšlejte, co budete mít před sebou po zbytek dne. Přemýšlejte o tom, jak je seznam, který jste si napsali dopoledne, rýsuje. Jste v předstihu? Pozadu? 

Časem zjistíte, že těchto 15 minut vám pomůže zjistit, kde jste se vykolejili z plánu, co je příčinou vašeho rozptýlení a napomůže vám ke znovuobjevení vašeho efektivního a produktivního rytmu tak, abyste byli produktivní po celý den. 

Závěrem

Jednoduše zkuste tento jednoduchý praktický vzorec příští týden, nebo mu dejte na zkoušku celých 31 dní a sami uvidíte, zda budete spokojeni s vašimi výsledky. Kdo nic nezkusí, nic ani nezíská! 

A co přesně funguje vám k vytrvalejší efektivitě po celý den?

Sdílej na Google+

eMozek.cz - Objevte svůj pravý potenciál!

    Komentář na Bloggeru
    Komentář na Facebooku

0 komentářů:

Okomentovat