O(j)EB aneb Odhalení Ezoterických Bludů Část I.

Sdílej na Google+
Zdroj: Pixabay.com
V ezoproudech se již mnoho desítek let udržuje učení, že ve chvíli, kdy vstoupíme do oné nadpozemské páté dimenze a naše těla převibrují do vyšších sfér bytí, započneme využívat 100 % svého mozku. To se odráží od všeobecně mylného názoru, že dnes, v normálním stavu, využíváme pouhých 10 %. 

Zapojíme-li ovšem, bez nadšených projevů naší fantazie, trochu logického uvažování, rázem zjistíme, že ve skutečnosti využíváme celý svůj mozek, nikoliv však celý v jeden okamžik. Ono to ani nejde. Každá část mozku pracuje ve chvíli, kdy se my zaobíráme činností té části příslušící. Logicky tedy vyplývá, že nemůžeme naráz využívat tu část, která pracuje ve spánku a druhou, která pracuje při naší pilné aktivitě. 

Ptáte-li se, odkud pochází například schopnost telepatie, telekineze a dalších produktů lidské síly myšlenky, pak to není tím, že některá část mozku není aktivní. Tam jde ve skutečnosti o to již aktivní části propojit, což, pravda, zatím neumíme. Aspoň většina ne.

Přeji krásný den a u dalšího šokujícího odhalení...Načtenou 

A jako malý dodatek trochu wikipedie :

Vědec Barry Bayerstein předkládá sedm argumentů proti představě o využití 10 % mozku:

Studie poškození mozku: 


Kdybychom nepoužívali 90 % mozku, pak by poškození těchto oblastí nemělo ovlivnit výkon. Ale ve skutečnosti neexistuje téměř žádná oblast mozku, která může být poškozena bez jakékoliv ztráty schopností. Poškození i malých oblastí může mít vážné následky.

Evoluce: 


Mozek je výrazně náročnější na spotřebu kyslíku a živin než zbytek těla. Kdyby 90 % mozku bylo zbytečných, pak by to poskytovalo výhodu lidem s menšími, efektivnějšími mozky. Proces přírodního výběru by energeticky neefektivní mozky eliminoval.

Monitorování mozku: Technologie jako pozitronová emisní tomografie (PET) a funkční magnetická rezonance (fMRI) umožňují monitorovat aktivitu žijícího mozku. Odhalují, že i v průběhu spánku všechny části mozku vykazují určitou mírnou aktivitu. Jenom v případě vážného poškození má mozek „tiché“ oblasti.

Lokalizace funkce: 


Spíše než aby se mozek choval jako celek, má rozdílné části pro rozdílné úlohy zpracování informací. Desítky let výzkumu neobjevily žádné oblasti, které by neměly specifickou funkci.

Mikrostrukturální analýza: 


V metodě pro záznam elektrofyziologické aktivity jediné buňky (single-unit recording) výzkumníci zavedou do mozku malé elektrody. Kdyby bylo 90 % jeho buněk neaktivních, tato metoda by nějaké již dávno odhalila.

Metabolické studie: 


Další vědecká technika zahrnuje zjišťování vstřebání radioaktivní molekuly do mozku. Jestliže by bylo 90 % mozku neaktivní, tak by se tyto neaktivní buňky ukázaly na radiografu mozku jako prázdné oblasti, nicméně žádné prázdné oblasti přístroj nezaznamenal.

Nemoci mozku: Nepoužívané mozkové buňky mají tendenci degenerovat. Kdyby bylo 90 % mozku neaktivní, pitva dospělého mozku by odhalila velkou degeneraciSdílej na Google+

eMozek.cz - Objevte svůj pravý potenciál!

    Komentář na Bloggeru
    Komentář na Facebooku

0 komentářů:

Okomentovat