O(j)EB aneb Odhalení Ezoterických Bludů Část II. - Ego

Sdílej na Google+
Jedna z nejnebezpečnějších myšlenek moderní ezoteriky nám říká, že abychom postoupili "výš", abychom se mohli stát osvícenými, mistry, či nadčlověky, lepšími, než jsme dnes, musíme odhodit své ego, jelikož ego je zlé a brání nám ve svobodě. A skutečnost ?

Ego znamená Já. A já je to, co utváří naši osobnost, to, čím a kým jsme. Já je naše prezentace světu. Stručně řečeno...Ego je nezbytná součást našeho života, neboť nás utváří a bez něho bychom byli jen neživá loutka bez osobnosti, charakteru a entuziazmu.

Každý z Vás jistě něco dělá a právě v tom chcete být nejlepší, nebo aspoň na takové pozici, kdy se sebou budete spokojeni. To ale bez Ega nedokážete, neboť právě ono nám říká:,, Dokážeš víc, udělej to pro sebe, můžeš to udělat lépe, než druzí..." A co je na tom špatného ? Zhola nic. Jen právě díky našemu egu posouváme hranice naší fantazie.

V ezoproudech se naskýtá argument, že pokud ego ovládá náš život, nemůžeme být svobodní a soustředíme se jen sami na sebe, bez ohledu na ostatní. A tak je to, navzdory všem mistrům, správně, neboť až ve chvíli, kdy my sami jsme šťastni se sebou, můžeme se pustit do spásy světa...jako vzor a inspirace. Ego tu není proto, aby nás ovládalo, i když se o to možná pokouší, ale proto, abychom my s ním dokázali spolupracovat a ocenit jeho přítomnost. A jen Ti, kteří ho neumí zpracovat, s ním mají největší problém a snaží se ho ze světa odstranit. Pak přicházejí nesmysly o tom, že bez něho se bude žít lépe. No...bez něho bychom právě nežili vůbec.

A že bez ega nás může konečně svobodně vést Vyšší Já ? Další omyl, neboť to nás vede neustále, v každém okamžiku. Ale jsme to jen my, kdo se jím neřídí...a není to naše ego, kdo ho přehlušuje, tomu se říká strach. Přeji krásný den všem egoistům :) ...


Sdílej na Google+

eMozek.cz - Objevte svůj pravý potenciál!

    Komentář na Bloggeru
    Komentář na Facebooku

0 komentářů:

Okomentovat