Dali dětem z jižního Súdánu fotoaparát

Sdílej na Google+

Překlenutí kultur. Jak se dá budovat a prohlubovat mezikulturní porozumění? Jedna fotka v danou dobu na daném místě. To je filozofie programu National Geographic "Photo Camp". Tento program nyní slaví již deset let, kdy vyučuje studenty v 67 seminářích po celém světě. Fotografie dětských uprchlíků se snaží vyzvednout sebe a své obce do povědomí světa právě skrze obtížné a někdy život ohrožující situace. To vše naleznete ve fotografiích dětí z jižního Súdánu.


Společnost National Geographic ve Washingtonu, D.C. vystavuje práci v rámci desetiletého výročí celosvětového programu “Photo Camp.”

Pro inspiraci - co všechno tento program dostal skrze fotografie do světa - ukazují fotografie tří mladých lidí, zasažených civilní válkou v jižním Súdánu. Tito mladí lidé studovali s veterány fotografy z National Geographic ve svých zemích a následně byli pozváni do Washingtonu na následné prohloubení svých dovedností ve fotografii.

Catherine Simon 

Catherine Simonje studentkou práv a věří, že fotografie jí pomůže v komunikaci s lidmi a též řešit lokální problémy.


Duku Savio 

Duku Savio studuje univerzitu v Jubě a aspiruje na to být fotožurnalistou. Dle něj fotografie ukazuje mnoho, protože vypráví příběh.Akuot Mayak 

Akuot Mayak se narodil v malé vesnici Jalle v Dinkaland a nyní je povoláním novinář. Jeho rodina utekla do Etiopie v průběhu poslední občanské války, která začala v roce 2013. Když byla rodina nucena opustit Etiopii, Mayak byl poslán do uprchlického tábora Kakuma v severní Keni, opustil své rodiče a sourozence. Dle Autoka je obraz fotografie důkaz, protože si můžete vyslovit slovo, ale není nic, čím můžete prokázat, zda existuje nějaký důkaz.
Sdílej na Google+

eMozek.cz - Objevte svůj pravý potenciál!

    Komentář na Bloggeru
    Komentář na Facebooku

0 komentářů:

Okomentovat