Tesla Motors: do 6 měsíců si koupíte baterii pro váš dům a můžete žít "mimo síť"!

Sdílej na Google+

Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla Motors, v nedávné době oznámil, že společnost pracuje na novém typu baterie, které by bude použit k napájení domácností. Na technologii lithium-iontových baterií Tesla očekává, že vstoupí jako první a silný hráč do energetického průmyslu, jednoduše tím, že domácnostem umožní energii uskladňovat tak, aby mohli fungovat "mimo síť".

Ve svém projevu Musk řekl, že návrh baterie je kompletní, a výroba začne přibližně do šesti měsíců. Ačkoli společnost neposkytla žádné datum pro zahájení produktu, Musk řekl, že je spokojen s výsledkem. 

"Chystáme se odhalit domácí baterie Tesla, spotřebitelské baterie, která by byla pro použití v rodinných domech či firmách , a to poměrně brzy," citoval Bloomberg Muska.


Během loňského roku Musk mluvil často o svých plánech, jak vydělat na produktu, který bude umístěn v domech spotřebitelů, namísto v jejich autech. Jeho zájem participovat na energickém trhu a přesněji se skladováním energie, je značný. Musk předpověděl obrovskou poptávku po systémech pro záložní napájení jak pro domácnosti, tak i firmy. 

"Snažíme se přijít na to, jak by vypadal cool stacionární akumulátor (baterie)," Forbes citoval Muska. "Některé z nich budou jako Model S balení: trochu placaté, 5 centimetrů na 5 centimetrů, s krásným krytem, s ​​integrovaným obousměrným měničem, a plug and play". 

Bloomberg uvádí ještě jednu dost podstatnou věc. Automobilka Palo Alto, založená v Kalifornii, již produkuje domácí energické záložní jednotky přes společnost SolarCity Corp., solární energetickou společnost, kde je Musk (CEO TESLA MOTORS) předseda společnosti a je největší její akcionář. Kromě toho, Tesla Fremont v Kalifornii také produkuje zařízení velkých stacionární úložných systémů pro podniky a užitkové klienty, Musk je tedy silně odhodlaný přinést na trh něco, co zahýbe s energetickým trhem. 

"Dlouhodobá poptávka po stacionární úložištích energie je mimořádná," řekl JB Straubel, technický ředitel Tesla Motors. "My jsme vložili obrovské množství úsilí právě tímto směrem."

Těšíte se s čím přesně Tesla Motors přijde na energetický trh?
Sdílej na Google+

eMozek.cz - Objevte svůj pravý potenciál!

    Komentář na Bloggeru
    Komentář na Facebooku

1 komentářů:

  1. Netěším, protože určitě nepřijde s ničím, co by bylo masově využitelné jak cenou, tak vlastnostmi. Je fajn že někdo v této oblasti něco dělá, ale tato snaha je podle mne pouhou reklamní aktivitou na přilákání dotací.

    OdpovědětVymazat