Jak přirozeně zvýšit testosteron v těle?

Sdílej na Google+

Tento článek je spíše pro mužskou část populace. Hormon "TESTOSTERON" je spojován se ztělesněním mužství. Je také důležitý ke zdraví mužů, protože pomáhá dobré hustotě kostí a svalové hmoty a i udržuje onen sexuální apetit.  Jak tedy přirozenou cestou můžete zvýšit testosteron v těle?


Produkce testosteronu je u člověka na své nejvyšší úrovni v rané dospělosti a trochu se může snižovat každý rok. Hypogonadismus je, když vaše tělo neprodukuje správné množství testosteronu. Jak víte, že máte-li nízkou hladinu testosteronu? Nízká hladině testosteronu může vézt zejména ke snížení dysfunkce erekce, nízkého sexuálního apetitu, ale i ke křehkým kostem a další zdravotním problémům. To může také naznačovat základní zdravotní stav. Poraďte se s lékařem, pokud se domníváte, že máte nízkou hladinu testosteronu. Jednoduchý krevní test vám může říci, zda váš testosteron je v normálním rozmezí.

Zde jsou některé přírodní  a hlavně přirozené cesty, které vám pomohou zvýšit hladinu testosteronu. 

1. Hubnutí  


U mužů, kteří mají nadváhu, je větší pravděpodobnost, že mají nízkou hladinu testosteronu. Takže snížením vaší váhy můžete napomoci zvýšit produkci testosteronu ve vašem těle.

2. Spánek


Výzkum publikovaný v časopise Journal of American Medical Association prokázal snížení hladiny testosteronu v důsledku nedostatku spánku. Účinek může být viděn po jednom týdnu sníženého spánku. Účastníci studie rovněž hlásili snížený pocit pohody, když jejich hladina testosteronu v krvi klesla. Tak kolik spánku vaše tělo potřebuje? Většina dospělých obecně nutně potřebuje něco mezi 7-9 hodinami spánku, aby dobře fungovali a vedli zdravý život.

3. Zdravé tuky 


Zdravé tuky nezahrnují pouze mono a polynenasycené tuky, které najdete v oříšcích a nebo avokádu. Zdravé tuky též zahrnují také nasycené tuky, neboť ty jsou důležité pro vytváření testosteronu v těle. Odborníci doporučují, aby ideální strava obsahovala někde mezi 50 až 70% tuku. Vaše tělo potřebuje nasycené tuky z rostlinných a živočišných zdrojů, jako jsou mléčné výrobky, maso, tropické rostliny, jako je kokos a některé oleje.

4. Jezte méně cukru 


Endokrinní společnost oznámila, že glukóza snižuje hladinu testosteronu v krvi až o 25%. To zahrnuje účastníky studia, kteří měli cukrovku, Prediabetes nebo normální toleranci glukózy.

5. Zinek 


Studie ukázaly, že zinek hraje důležitou roli v regulaci hladiny testosteronu u zdravých mužů. Muži s hypogonadismem často mají nedostatek právě zinku.

6. Cvičení 


Hladina testosteronu se zvýší po cvičení, a to především po silovém cvičení. Nízká hladina testosteronu může ovlivnit vaši náladu a sexuální apetit. Cvičení zlepšuje náladu a stimuluje chemické látky v mozku, které vám pomohou cítit se šťastnější, zvyšují energii a vytrvalost. Odborníci doporučují, 30 minut cvičení alespoň jednou denně.

Nízká hladina testosteronu může být znepokojující, ale to není odrazem vašeho mužství. Poraďte se s lékařem o možnostech léčby, jak dělat několik zdravý změny životního stylu, může být vše, co potřebujete novou energii vaše tělo.

Sdílej na Google+

eMozek.cz - Objevte svůj pravý potenciál!

    Komentář na Bloggeru
    Komentář na Facebooku

0 komentářů:

Okomentovat