OSHO: Islám, křesťanství, judaismus, ani budhismus nemá budoucnost

Sdílej na Google+

Dnešní obavy z uprchlíků z převážně muslimského světa, kdy se mluví o Třetím Jihadu, vyvolává v lidech strach a obavy, narušuje klid a pohodu, která v Evropě zatím  po staletí vládla. A slyšíme i názory toho směru, že za to může vyznání víry těch lidí, kteří se sem hrnou. Strach vzbuzuje nenávist a rasistické postoje, skrze které sami nevidíme vlastní reálné a vážné problémy. A můžou za všechna utrpení doopravdy náboženství? Zajímavý postoj k náboženství má Osho, dle něj žádné náboženství nemá budoucnost.

Pod rouškou náboženství a náboženských hnutí se vedli války a rozbroje po celá staletí. A co Osho a náboženství? Naslouchat slovům Osha, je kolikrát hodně těžké, štípe, kouše a nabourává hodnoty, které lidstvo uznává tisíciletí. Dle Osha žádné náboženství nemá smysl. Tvrdé tvrzení. Nicméně jak říká Osho: 
"Nechci, abyste se mnou souhlasili nebo nesouhlasili, chci, abyste mi upřímně a hluboce naslouchali."

OSHO: Proč nemá náboženství smysl?

Všechna náboženství lidem lžou po tisíciletí. Přestaňte poslouchat kněze a kazatele. Ti šíří útěchu náboženství tisíce let, od dob, kdy jim byla dána. A všechna jejich útěcha byla prokázána být impotentní.

Věda má smysl.

Změňte se z politiků a nábožensky zaměřených lidí na vědce. Celé lidstvo by se dle Osha mělo soustředit na čistou vědu - pokud se chce zbavit utrpení ve světě.
"Přestaňte chodit do kostelů, synagog a mešit. Přestaňte se ptát těchto lidí a hledat u nich útěchu "Odstraňte kněze a kazatele, soustřeďte se na vědu. Pro budoucnost nemají žádnou budoucnost."

Náboženství řeší jen 10% utrpení a bolestí.

Je to přesně věda, "materiální vnější věda", která dokáže vyřešit 90% utrpení. A právě tento přístup materiální vědy, vědy vnějšího světa má tu sílu odstranit utrpení a bídu. Není snad oněch 90% utrpení bídy a strastí ve světě materiálních a hmotných? A není snad v rukách vědy toto utrpení snadno odstranit? 

Pak následně oněch 10% utrpení a strastí bude lidmi vnímáno poprvé čistě a jasně. Dnes je těchto 10% ztraceno někde ve zmatku oněch 90%. Dokáže.li lidstvo vyřešit nejprve oněch 90% utrpení a bídy, pak přeci těch 10% nebude ve srovnání vůbec nic a může být přeměněno pouze skrze vnitřní pohyb. Nazývejte to vnitřní meditací, plným vnímáním, procitnutím.

Hladového člověka náboženství nenakrmí

Jak může hladový člověk přemýšlet jestli život má smysl nebo ne, zda květina je krásná nebo ne, má hlad! K hladovému člověku přeci nemůžete mluvit o hudbě, poezii a o malbách. To bude pro něj ponižující a urážející.


V momentě, kdy tyto problémy zmizí, pak poprvé se začne zabývat existenciálními otázkami, které mohou být zodpovězeny pouze "vnitřní subjektivní vědou".

V čem tedy je budoucnost?

Budoucnost není  v náboženství, budoucnost je dle Osha v objektivní vnější vědě, zkoumající hmotný svět - biologie, chemie, astofyzika, a vnitřní subjektivní vědou, zabývající se vašimi vnitřními tématy - psychologie a duše.

Zdroj: OSHO: There is no Future For Religion,  http://www.oshotalks.info - OSHO International Foundation


Sdílej na Google+

eMozek.cz - Objevte svůj pravý potenciál!

    Komentář na Bloggeru
    Komentář na Facebooku

0 komentářů:

Okomentovat